KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003407
nr 1400 3407
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
måndag 31 maj 2021
kl 18:25:40